UbeRbLow Hack Team

Üye Olmak İçin Tıklayınız !

 

Sitemiz Tekrar OnLine... Moderator AlımLar BaşLadı... BaşvuruLarınızı "Tim'e Başvuru" Bölümüne Yapınız. // Siray3t

  Dünya Çapında Büyük 10 Hacker (ResimLi)

  Paylaş
  avatar
  Siray3t
   
   

  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 99
  Kayıt tarihi : 23/12/09
  Yaş : 23
  Nerden : İst
  İş/Hobiler : Bilgisayar
  Lakap : sec0rity

  Dünya Çapında Büyük 10 Hacker (ResimLi)

  Mesaj tarafından Siray3t Bir Ptsi Ara. 28, 2009 5:57 pm

  Bilgisayar korsanlığı, evinde amatör olarak birkaç araçla başkalarının bilgisayarlarına sızıp MSN veya Hotmail şifrelerini çalmaktan kredi kartı bilgilerini toplayıp haksız kazanç elde etmeye, ticari sırları kopyalayıp hedeflediği firma ya da firmaların web sitelerini çökertip çalışmaz hale getirmeye kadar geniş bir yelpazeye yayılıyor. Virüs veya bot yazıp internet’i işlemez hale getirmek veya SPAM postalarla global veri trafiğini gereksiz yere şişirmek de bir başka yöntem.

  Her durumda, bu aktivitelerin altında hacker adını verdiğimiz ve bilgisayar bilgisi sınırsız, çok yetenekli ancak bu yetenek ve bilgi birikimlerini iyilik için değil kötülük için kullanan kişiler var.

  Bunların bir kısmı karanlık taraftayken, "beyaz hacker" adını verdiğimiz diğer bir grup ise bu hacker’ların saldırılarına karşı sistemleri sağlamlaştırmaya veya bu saldırıları bertaraf etmeye çalışıyorlar. Hatta güvenlik şirketleri ile çalışıp yeni korunma sistemleri geliştiriyorlar. Bunun yanında ürettikleri sistemler ve düşünceler ile bilgisayar dünyasını kökten değiştiriyorlar!

  Her durumda, bilgisayar dünyasının yaramaz çocukları (ve artık uslanmış orta yaşlıları) hacker’ların kimlikleri, hayatları ve düşünceleri her zaman merak edile gelmiştir.

  Jonathan James

  Hacker suçlaması ile tutuklanan, yargılanan ve hüküm giyen ilk 18 yaş altı bilgisayar kullanıcısı olan James 16 yaşında tutuklandı.

  En ünlü aktivitesi: ABD savunma bakanlığındaki bilgisayarlardan birine bir arka kapı (backdoor) programı yerleştirdi, NASA bilgisayarlarından 1.7 milyon dolarlık yazılım çaldı.

  Ceza aldı mı? 10 yıl ceza aldı, 6 aya indirildi ve iyi halden salıverildi. Bilgisayarlara dokunması yasak.


  Adrian Lamo


  "Evsiz hacker" olarak adını duyuran Lamo’nun en çok ses getiren operasyonu New York Times ve Microsoft’un sistemlerine girmiş olmasıydı. Aynı zamanda Yahoo!, Bank of America, Citigroup ve Cingular sistemlerine de girmiş olabileceği tahmin ediliyor.

  Ceza aldı mı? 65,000 dolar ceza aldı, altı ay ev hapsi ve 2 yıl bilgisayara dokunmama hükmü verildi. Cezasını çekti, şu anda dışarıda.

  Kevin Mitnick  Kendi deyimi ile "abartılmış olan ününün kurbanı" olan Mitnick adalet bakanlığı tarafından ABD tarihinde en çok aran bilgisayar suçlusu olarak tanınıyor. Hakkında iki film yapıldı: Freedom Downtime ve Takedown.

  En ünlü aktivitesi: Telefon sistemlerini hack’lemek ve Digital Equipment Corporation’ın bilgisayar ağına girip yazılım çalmak.

  Ceza aldı mı? Beş yıl hapis, arkasından 8 ay bilgisayara dokunmama cezası aldı. Cezasını çekti, şu an dışarıda.

  Kevin Poulsen  Kod adı Dark Dante olan Poulsen’in en ünlü aktivitesi LA radio radyoevinin KIIS-FM telefon hatlarına girerek kendisine çekilişle bir Porsche ve başka bir dizi ödül kazandırması oldu. Federal veritabanına girmek isterken yakalandı.

  Ceza aldı mı? Beş yıl hapis. Şu anda dışarıda ve gazeteci olarak çalışıyor.


  Robert Tappan Morris  Dünyanın ilk solucan yazılımı olan Morris solucanının yaratıcısı olan Robert Tappan Morris bu programı aslında "internetin ne kadar büyük olduğunu test etmek için" yazdığını iddia etmekte olsa da programın çok büyük sayıda bilgisayara yayılıp ağları çalışmaz hale getirmesi sonucu yakalandı.

  Ceza durumu: Üç yıl ceza aldı. 400 saat amme hizmeti yaptı ve 10.500 USD ceza ödedi.


  Stephen Wozniak  Apple’ın "Woz" lakaplı yöneticisi bir beyaz hacker. Gençlik yıllarında telefon sistemlerini hack’leyen ve bedava uzun mesafe telefon görüşmeleri yapan Wozniak Steve Jobs ile beraber Apple’ı kurdu ve bilgisayar dünyasında büyük bir devrim başlattı.


  Tim Berners-Lee  Word Wide Web yani www konsepti Berners-Lee’nin icadıdır. Yine bir beyaz hacker olarak nitelendirilen Tim, üniversite yıllarında hacker suçlaması ile ceza almış ve bilgisayarları kullanması 3 yıl boyunca yasaklanmıştı. Üniversite yıllarında kendi bilgisayarını kendisi yapmış olan Lee hypertext (http) sisteminin yaratıcısıdır.  Linus Torvalds  Windows’un en büyük rakibi Linux’u icat eden Torvalds bilgisayar hayatına Commodore VIC-20 ile başladı. Yaptığı en büyük hack ise ünlü ev bilgisayarı Sinclair’in işletim sistemini değiştirip kolaylaştırması oldu. 1991 yılında Linux sistemini ortaya çıkartması ile dünyaca tanınır bir isim oldu.

  Richard Stallman  GNU projesinin babası olan Stallman okul yıllarında MIT’te "kadrolu beyaz hacker" olarak Emacs projesinde çalışıyordu. Her kurulan şifreli koruma sistemini kırıp öğrencilere açık hale getirmesi ile ünlendi.


  Tsutomu Shimomura [!]


  Bir beyaz hacker olarak adını Kevin Mitnick’i yakalayan kişi olarak duyurdu. FBI ile işbirliği yaparak kendisini zamanında hack’lemiş olan Mitnick’ten intikam aldı. Her türlü cep telefonunu kolaylıkla modifiye edebilmesi ile biliniyor.


  _________________

  UbeRbLow Hack Team | ekiN0x-aLLeqRo-aLkiNooS-KultAzaZeL
  avatar
  aLkiNooS
  UB Saldırı & Secruity
  UB Saldırı & Secruity

  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 123
  Kayıt tarihi : 24/12/09
  Yaş : 24
  Nerden : i$taNßLué - ßayRampa$a ßLéDiyé Arka$ı
  İş/Hobiler : $poR,ßiLqi$iyaR !
  Lakap : aLkiNooS*

  Geri: Dünya Çapında Büyük 10 Hacker (ResimLi)

  Mesaj tarafından aLkiNooS Bir Çarş. Ara. 30, 2009 5:14 pm

  payLaŞım iÇin téŞékküRLéR !!

   Forum Saati Salı Ara. 11, 2018 9:15 am