UbeRbLow Hack Team

Üye Olmak İçin Tıklayınız !

 

Sitemiz Tekrar OnLine... Moderator AlımLar BaşLadı... BaşvuruLarınızı "Tim'e Başvuru" Bölümüne Yapınız. // Siray3t

  php yazım kuralları

  Paylaş
  avatar
  shaadoom
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 7
  Kayıt tarihi : 20/11/12
  Yaş : 26
  Nerden : istanbul
  Lakap : filozof

  php yazım kuralları

  Mesaj tarafından shaadoom Bir Salı Kas. 20, 2012 3:53 pm

  Basit PHP Söz-dizimi(Syntax)

  PHP scriptleri her zaman .anahtar dizimyle son bulur. Bu script arasında kalan bütün kodlar sunucu tarafından PHP scripti olarak yorumlanır ver derlenir.PHP kod bloğu dosyanızın her yerinde bulunabilir.Önemli olan anahtarları doğru biçimde tanımlansın. Kısayol için PHP kodları şeklinde açıp kapatılarak da sunucu tarafından yorumlanabilir.Bana sorarsanız sunucu rahatlığı ve güvenliği için (

  //php kodlarınız buraya

  ?>
  Bir PHP dosyası bildiğimiz HTML tagları ve PHP scriptlerinden oluşur. Adet olduğu üzere PHP kodlarımıza Merhaba Dünya (Hello World) diyerek başlayalım.Dosyamız yorumlandıktan sonra tarayıcımızdan Merhaba Dünya mesajını görelim:


  Her Php kod satırı ” ; “-(noktalıvirgül) ile bitmesi gerekir.Noktalı virgül bir PHP kodundan ,başka bir koda geçildiğini ifader eder. PHP ile çıktı ( output ) işlemlerini iki durumda gerçekleştirebiliriz: echo ve print.

  PHP’de Yorum Satırları

  PHP kodlarımızda ,dili C dilinden de hatırlayacağınız üzere , tek satırlar için ” // ” , geniş yorum blokları için /* ……. */ yorum anahtarlarını kullanırız.


  //Bu bir yorum satırıdır
  /* Bu da

  bir yorum

  bloğudur

  */
  ?>


  Internet tarayıcınızda açtığınız web sayfasında herhangi bir php sayfasında ,”View Source-Kaynağı Görüntüle” seçeneğiyle bir PHP dosyasını tamamen izleyemezsiniz.Kaynak kodlarında yanlızca HTML formatında kod dizini görebilirsiniz.Bunun sebebi,sunucunun php dosyasını yorumlar ve çıktısını yayınlayarak html formatında bir kod dosyası tarayıcınıza göndermesidir.

   Forum Saati Salı Ara. 11, 2018 9:00 am