UbeRbLow Hack Team

Üye Olmak İçin Tıklayınız !

Join the forum, it's quick and easy

UbeRbLow Hack Team

Üye Olmak İçin Tıklayınız !

UbeRbLow Hack Team

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sitemiz Tekrar OnLine... Moderator AlımLar BaşLadı... BaşvuruLarınızı "Tim'e Başvuru" Bölümüne Yapınız. // Siray3t

Hedef Sistemi HackLeme Yöntem ve TeknikLeri 10 Adım!

aLkiNooS
    aLkiNooS
    UB Saldırı & Secruity
    UB Saldırı & Secruity

İş/Hobiler : $poR,ßiLqi$iyaR !
    Lakap : aLkiNooS*

Hedef Sistemi HackLeme Yöntem  ve  TeknikLeri 10 Adım! Empty Hedef Sistemi HackLeme Yöntem ve TeknikLeri 10 Adım!

Mesaj tarafından aLkiNooS Salı Ara. 29, 2009 2:08 pm

Hedef Sistemi HackLeme Yöntem ve TeknikLeri 10 Adım!

1-) Önce Hedef hakkında algoritma hazırlaması yaparım. Nedir, kimdir,nasıldır ....
    2-) Whois Çeker orada bir Geçerli mail adresi yazılmışsa onu alıp hacklemeye çalışırım. Eğer hacklersem o mail adresiyle whois bilgisindeki host firmasına mail gönderirim ve passwordları isterim yeniden ve böylece domain hack yapmış oluruz.
    örnek bir siteye Whois Çekiyorum..diyorki..
    Microsoft-IIS/5.0 veya Microsoft-IIS/6.0

Bu ne demek oluyor %80 iss açıgı olabilir... Apache Mantık bu...Server tipi...[/color]

3-) Sitenin Yazıldıgı dili öğreniriz (php,asp ...) ....

4 -) Eğer Php İle kodlanmışsa RFI (Remote file include), Asp İle Olmussa SQL INJ bakarım. Yada hedef sitenin sistemi örneğin vbulletin ise ; vbulletin ile ilgili kılişeleşmiş açıkları uygularım.

5-) Server deki sitelerin listesini çıkararım. O serverdeki sitelere bilindik rfi açıklarıyla rfi taraması yaparım. Veya onlarada yukarıda dediklerimi ararım..

6-) Eğer açık bulup servere bağlanırsam sh3ll ile, server i rootlarım indexi basarım. Yada manuel index atma işlemlerini gerçekleştirirm.

7-) En son da olarak kaliteli web security scanner programlarıyla tarama yaparım. En güvenilir yöntemlerden birisi ama zaman alabiliyor.
    Örnek security scanner programları tavsiyelerim: Shadow Security Scanner, Acunetix Web Vulnerability Scanner 3-4-5, LANguard Network Security Scanner...

8-) Hedef sitenin yöneticisini kandırarak sağlam trojan yedirip pass çalımı yada xss yedirerek oradan passlara ulaşmak(Sosyal Mühendislik)..ve defaced işlemi de en çok kullanılan ve bilinen yoldur..

9 -) Bunlarlada yapamadıysanız tamamen sosyal mühendisliğe girer konu.Sosyal mühendislikte ap ayarı bir konudur.Kandırma tekniğine dayanır.Orası size kalmıstır.

10 -) Bunların hiç biriyle çözüme ulaşamadıysanız D-Dos Atakları ile ping atarak sistemi yavaşlatabilirsiniz hatta Db yi patlatabilirsiniz.

İşin Mantığı=Bir Siteyi Sitede Görülen Yerinden hackleyin Site içinde hacklenen hiçbir lingin Lamer mantıgını kimse taşayamaz..

Mantık=Hacker olmak isteyen birinin ne yorum yazmaya vakti olur nede index atmaya?

Mantık 2=kendim ve Vatanım için öyle böyle aşagı yukarı birşeyler yapmak istiyorum türkün ve miletimin güçünü göstermek istiyorsan Her yol senin
    her duvara sırtını dayayıp vurursun...Unutmayın

Hacklenen site Ne Demek ?
    Hacklenen Site demek büyüsü bozulan site demek

Domain hack ne demek ?
    El Degiştiren site demek Tabi bunlar kendi tabirim...

Bi site Kırk bin kere index yese bile o siteyi küçümsiyemezsin çünkü o site halen ayaktadır..

Başta ne demişim Hedef siteni noktasını hacklersem benim için büyüsü bozulmuş demektir.

Sonuç=Kendinize güvenin bu adımları izleyin hedef sistemi çökertin....

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 3:07 pm